-אודות תקוע

היסטוריה של תקוע

תקוע הוא יישוב יהודי באזור יהודה בישראל, המצוי 8 ק"מ דרומית לירושלים. תקוע מוזכר בתנ"ך כביתו של הנביא עמוס. שמן הזית שהופק בתקוע היה היחיד שמותר לשימוש בבית המקדש, כיון שהיה באיכות כל כך גבוהה. בשנת 1978 קבוצה קטנה של חלוצים יהודים הגיעו לאתר העתיק של תקוע וייסדו יישוב חדש. במהרה תקוע הפכה ליישוב מעורב של חילונים ודתיים. דבר זה נדיר בישראל כיון שרוב היישובים משרתים אוכלוסייה ספציפית אחת. באופן כללי אנשים עוברים לגור ביישוב כי הם מעוניינים באורח חיים שליו עם אנשים הדומים להם. בתקוע אנו מאמינים שכל היהודים הם משפחה אחת, ושאנו יכולים לחיות אחד עם השני גם אם איננו מסכימים על הכל.

שירותים ביישוב תקוע

 1. בריכת שחייה ציבורית יפהפייה בגודל חצי-אולימפי ומעוצבת להפליא. מאחר שחלק מתושבי תקוע הם דתיים יש שעות שונות לשחייה עבור גברים בלבד, נשים בלבד ומעורב.
 2. מכולת לצרכי היום-יום
 3. חנות פיצה הפתוחה למשלוחים רוב ערבי השבוע
 4. מעון לילדים
 5. גן טרום חובה
 6. בית ספר יסודי מדהים "אחדות ישראל". כשהתלבטנו האם לשלוח את ילדינו לבית הספר הזה שאלנו נערים ונערות שהלכו אליו מה דעתם. כולם אמרו שהם בילו את שנות חייהם הטובות ביותר ב"אחדות ישראל".
 7. ישיבה בהנהלת הרב בעל השם הבין-לאומי, עידן שטיינזלץ
 8. כמה בתי כנסת: נוסח אשכנזי, ספרדי, חב"ד וברסלב
 9. שפע של פארקים מקסימים
 10. מגרש טניס ומגרש כדורסל בגודל מלא
 11. אמפיתיאטרון, מתנ"ס וספריה
 12. מועדוני נוער וחוגים מכל הסוגים ולכל הגילאים ובכלל זה: חוגים של קראטה, אמנות, ריקוד, אירוביקה ועוד ועוד.
 13. חוות סוסים עם שיעורי רכיבה
 14. שירות אוטובוסים קבוע לירושלים
 15. בית בד תעשייתי שהוא גם בית קפה. בית הבד מחדש את המסורת הקדומה של ייצור שמן זית באזור זה. לעיתים קרובות בית הקפה מציג מוסיקה חיה בערבים
 16. חוות הפטריות של תקוע המייצרת פטריות מהטעימות בעולם